miercuri, 3 iunie 2009

E.A.U-Germania 2-7 Nemtii le-au predat o lectie de fotbal arabilor

Germania a disputat un meci amical contra Emiratelor Arabe Unite pregatindu-se astfel de meciurile pentru campionatul mondial din 2010.Low a surprins convocandu-l pentru prima data la nationala pe jucatorul de originine braziliana a lui Stuttgart,Cacau.

Nemtii au facut legea in acest meci iar la finalul primei reprize era deja 4-0,goluri marcate de catre Westermann '29,M.Gomez '35 si '45 si Trochowski '39.In repriza secunda oaspetii au fortat si au mai inscris de inca trei ori prin Gomez '47 si '90 iar Juma a inscris un autogol in minutul 52.Golurile de onoare ale gazdelor au fost marcate de catre Salem '43,Mubarak '73.Omul meciului a fost noul atacant al celor de la Bayern Munchen,Mario Gomez care a inscris 4 goluri in acest meci.

Rezumatul acestui meci:

Un comentariu:

Lucian Vâlsan spunea...

Întâi spui că la pauză a fost 4-0 pentru nemţi pentru ca mai apoi să spui că golul 1 al arabilor a fost marcat în minutul '43, deci înainte de pauză.