luni, 7 septembrie 2009

Bondarenko o demoleaza pe Dulko

In primul meci al zilei de la US Open , ucrainianca Kateryna Bondarenko a invins-o pe argentinianca Gisela Dulko 6-0 6-0 si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului.

Cu un joc foarte solid si profitand din plin de greselile adversarei , Kateryna a reusit performanta de a nu ceda niciun game in aceasta partida si de a-si asigura astfel un loc intre cele mai bune 8 jucatoare de la ultimul turneu de GS al anului. Durata meciului a fost de doar 47 de minute , iar raportul greselile nefortate de 7 la 20 , fapt ce ne arata si de ce diferenta de scor a fost asa de mare.

Ucrainianca se va duela pentru un loc in careul de asi cu invingatoarea din partida Yanina Wickmayer(Bel) si Petra Kvitova(Cze).