duminică, 24 octombrie 2010

Mainz revine pe primul loc

FSV Mainz  a urcat din nou in pozitia de lider in Bundesliga dupa victoria ( 1-0 ) reusita acasa la Bayer Leverkusen si mai ales dupa egalul ( 1-1 ) obtinut de Dortmund acasa, contra celor de la Hoffenheim.

FSV Mainz a revenit pe locul 1 in Bundesliga dupa victoria ( 1-0 ) reusita la Leverkusen "combinata" cu egalul scos de Dortmund ( 1-1 ) in meciul cu Hoffenheim. Borussia incepea ziua ca favorita sa ramana pe primul loc si sa obtina a opta victorie consecutiva din campionat insa au fost readusi la realitate de catre golul lui Demba din minutul 8. Shin a ratat un penalty pentru Borussia insa golul egalizator a venit de la  Antonio da Silva insa mai mult de atat nu s-a putut obtine deoarece Salihović a luat rosu dupa golul egalizator.

Rezultatul lui Dortmund i-a avantajat pe Mainz care cu victoria obtinuta prin golul lui  Andreas Ivanschitz din minutul 70 au revenit pe primul loc. Primele 2 din Bundesliga, Mainz si Dortmund se intalnesc etapa viitoare.
Tot astazi Stuttgart a obtinut a doua victorie in acest sezon ( 2-0 ) acasa cu St. Pauli.