joi, 30 aprilie 2009

Dynamo Kiev-Sakhtar Donetsk 1-1 Lucescu spera la finala!!!

In prima semifinala a ultimei editii de cupa UEFA,s-au intalnit cele doua mari rivale ale campionatului ucrainean de fotbal,Dynamo respectiv Sakhtar,meci disputat la Kiev.Mircea Lucescu declara inaintea acestui meci ca daca vor marca in aceasta deplasare sansele lor de a se califica se vor mari considerabil.

Meciul a inceput foarte prost pentru echipa lui Lucescu,care se vedea condusa inca din minutul 22,autogol marcat de Chigrinski.Gazdele au presat in continuare sperand sa dubleze avantajul insa apararea oaspetilor a rezistat.In repriza secunda Sakhtar a intrat mult mai motivata pe teren si incet dar sigur a prealuat controlul jocului.In minutul 68 Fernandinho restabileste egalitatea.Oaspetii au presat in continuare insa nu au izbutit sa mai marcheze.Scor final 1-1,remiza care ii face favoriti la calificarea in finala pe elevii lui Lucescu.