marți, 12 mai 2009

SPECIAL GOLDEN-SPORT:Dinamo-Poli…..mai mult decît un meci.(Partea II)

In turul sezonului 2003-2004, Poli pierdea acasa la Dinamo cu scorul de 4-2 dupa un meci spectaculos in care Poli Aek pe vremea aceea egala la 2 in minutul 72 ca mai apoi la sfarsitul meciului sa fie condusi cu 4-2.
Ciprian Marica deschide scorul in „Groapa” in minutul 15 din pasa lui Semeghin iar la 5 minute distanta Claudiu Niculescu a inscris entru 2-0 din pasa lui Florentin Petre.Inainte de pauza orgoliul si mandria banatenilor au facut ca sutul lui Suleap de la 35 de metri sa se opreasca in plasa porti lui Delwarte.Dupa pauza ca nebunia sa continue,Suleap marcheaza din nou printr-un sut de la 20 de metri in minutul 72 iar scorul devine 2-2.Cand toti se asteptau ca meciul sa se termine 2-2 Zicu inscrie in minutul 83 dupa o inbulzeala in careul lui Grigorie.Ca umilinta sa fie totala in minutul 90 dupa un corner al Politehmici,Dinamo face un contraatac iar Danciulescu inscrie pentru 4-2.

Dupa acest meci Dinamo a ramas pe locul 1 la egalitate de puncte cu Steaua iar Poli Aek ramane pe locul 8 si spera ca si in sezonul 2004-2005 sa joace tot in DiviziaA.

Urmariti golurile din acel meci AICI!!!!