Ladislau BOLONI – antrenor (STANDARD-Club Brugge 2-0)

Adrian MIHALCEA – nu a jucat (AEL Limassol-Anorthosis 1-1)
Mihai SOICHIŢĂ – antrenor (AEL Limassol-Anorthosis 1-1)
Eugen TRICǍ – titular (AEL Limassol-ANORTHOSIS 1-1)

Elveţia – Super League

Cristian IANU – titular (AARAU-Basel 3-1 – a primit un cartonaş galben în minutul 63 pentru comportament nesportiv; a ratat o ocazie de gol în minutul 71, cînd a scăpat singur cu Costanzo)
Daniel OPRIŢA – nu a jucat (AARAU-Basel 3-1)

Franta – Ligue 2

Claudiu KEŞERU – neconvocat / accidentat (TOURS-Boulogne 3-1)

Germania – Bundesliga

Emil JULA – rezervă (ENERGIE-Bayern 1-3 – l-a înlocuit pe Rangelov în minutul 45)
Ovidiu BURCǍ – titular (ENERGIE-Bayern 1-3)
Maximilian NICU – nu a jucat (HERTHA-Koln 2-0)
Ciprian MARICA – rezervă (STUTTGART-Wolfsburg 4-1 – l-a înlocuit în minutul 79 pe Gomez)
Vlad MUNTEANU – titular (Bayer-ARMINIA 2-2 – a fost înlocuit în minutul 76 deWichniarek)
Sergiu RADU – nu a fost convocat (Hoffenheim-KOLN 2-0)

Germania – 2 Bundesliga

Mihai TARARACHE – titular (Frankfurt-DUISBURG 0-0 – a fost înlocuit în minutul 72 de Maicon)

Germania – 3 Liga

Vali NĂSTASE – nu a jucat (BRAUNSCHWEIG-Fortuna 5-5)

Italia – Seria A

Cristian CHIVU – rezervă/nu a jucat (Chievo-INTER 2-2)
Paul CODREA – rezervă/nu a jucat (SIENA-Palermo 1-0)
Adrian MUTU – neconvocat/accidentat (Catania-FIORENTINA 0-2)
Stefan RADU – titular (LAZIO-Udinese 1-3)
Adrian STOIAN – neconvocat (Cagliari-ROMA 2-2)

Italia – Serie B

Sorin PARASCHIV – rezervă (RIMINI-Grosseto 2-0 – accidentat la bicepsul femural, a revenit pe teren după o absenţă de 17 zile; l-a înlocuit pe Ricchiuti, în minutul 78)

Italia – Serie C1

Bogdan PǍTRAŞCU – titular (Reggiana-PADOVA 0-1; a dat pasa decisivă la unicul gol al partidei, în minutul 53)

Olanda – Eredivisie

Mihǎiţǎ NEŞU – titular (Heracles-UTRECHT 1-1; a primit cartonaş galben în minutul 23)

Polonia – Ekstraklasa

Norbert VARGA – neconvocat (WISLA-Legia 1-0)

Rusia – Premier League

Daniel PANCU – titular / 2 goluri (TEREK-Amkar 2-2 – a marcat primul gol al meciului în minutul 44, dintr-un penalty executat în dreapta porţii; în minutul 59 a primit un cartonaş galben; a adus un punct echipei sale după reuşita din minutul 86)
Andrei MǍRGĂRITESCU (nr 6) – neconvocat (TEREK-Amkar 2-2)
Florentin PETRE - titular (TEREK-Amkar 2-2 ; a fost înlocuit în minutul 77 de Prudnikov)
Adrian ROPOTAN – neconvocat/accidentat (DINAMO-CSKA 1-2; pe 8 mai a împlinit 23 de ani)

Spania – Primera Division

Cosmin CONTRA – rezervă (GETAFE-Osasuna 3-0 – l-a înlocuit pe Albin în minutul 56)
Laszlo SEPSI – titular (Malaga-RACING 1-0 – a primit un cartonaş galben în minutul 57)

Turcia – Super Lig

Giani KIRIŢǍ – titular (BURSASPOR-Konyaspor 3-0)

Ukraina – Premier League

Tiberiu GHIOANE – titular/1 gol (DINAMO-Tavriya 3-2 – a marcat primul gol al meciului pentru Dinamo, în minutul 55)
Florin CERNAT – neconvocat (DINAMO-Tavriya 3-2)
Ionuţ MAZILU – titular (Vorskla-ARSENAL 1-0)
Răzvan RAŢ – neconvocat (SHAKHTAR –Kharkiv 3-0)
Mircea LUCESCU – antrenor (SHAKHTAR –Kharkiv 3-0)
Ciprian TǍNASǍ – titular/1 gol (Metalist-METALURG D. 1-1 – l-a înlocuit în minutul 56 pe Makridis)

Românul a fost integralist şi a marcat în minutul 46, după ce gazdele deschiseseră scorul prin Edmar cu 20 de minute mai devreme.

Aceasta a fost a doua reuşită a lui Tănasă din acest sezon, după cea decisivă din partida câştigată cu Ilcivets Mariupol, scor 1-0, de acum trei etape.

Fostul jucător al Universităţii Craiova a fost folosit în cinci jocuri de când a semnat cu Metalurg, acum aproximativ două luni.

Portugalia – Portuguese Liga

Cristian SǍPUNARU - rezervă (PORTO-Nacional 3-0 – l-a înlocuit pe Fucile în minutul 74)